İZDOS

Başlangıç » Uncategorized » KAP : kamp aktivite paketi / mart 2016

KAP : kamp aktivite paketi / mart 2016

Reklamlar

KAP aktivite paketi için “2 haftalık” EK SÜRE veriyoruz.
şu ana kadar tamamlayanları da tebrik ediyorum.

NOT:
1) 2 Nisandaki faaliyetimize kadar paketteki tüm aktiviteler yapılır ve gönderilir, aynı içerikle.
2) Doğal yaşam parkı ziyaretini birlikte gerçekleştirdik. Gelmeyenler paketin olmazsa olmaz faaliyeti olduğu için bu süre içinde obaca kendileri gerçekleştirebilir.
3) Bu iki haftalık süre içinde tamamlayan tüm izciler ” iklim değişimi uzmanlık armasını” 2 nisandaki faaliyette alacaklardır. Arma için 5 tl ücretini vermelidirler.

KAP_ccc

KAP -KAMP AKTİVİTE PAKETİ / mart 2016
……………………..tema : iklim değişimi

KURALLAR;
1) Bu kamp aktivite paketi, 1 haftasonu kampında var olabilecek tüm bölümleri yaklaşık karşılayabilecek şekilde iptal edilen kamp yerine kurgulanmıştır.
2) Aktivitelerin her biri bir obanın aynı anda en az 3 üyesinin katılımı ile ve izci kıyafeti ile gerçekleştirilir.
3) Günü belli olan 18 Mart törenleri, 19 mart dünya saati ve 20 mart doğal yaşam parkı ziyareti hariç diğer aktiviteler obalarca 20 Mart, saat 09:00’a kadar gerekenlerin gönderilmesi şartı ile istenildiği zaman yapılabilir.
4) Sadece DOĞAL YAŞAM PARKI ziyaretini birlikte kulüpçe gerçekleştireceğiz. belirtilen saatte ve yerde hazır olmalı ve 12 Marta kadar başvurunuzu yapmış olmalısınız kişi başı 10 tl ile.
5) Yeterli başvuru 12 Marta kadar olmaması halinde tüm paket iptal edilir.

DETAYLAR

ULAŞIM – TOPLU TAŞIMAYI KULLAN
….bir kamp olsaydı önce ulaşmak gerekirdi. Bu kısım içim; en az 2 farklı toplu taşıma aracını kullanmalı ve yaratıcı fotoğraflarınızı göndermelisiniz.

AÇILIŞ TÖRENİ
….18 MART Çanakkale Zaferi , Şehitleri Anma Günü törenlerine izci olarak katılmalı, fotoğraflarınızı göndermelisiniz. İlgili konuda sergi , film gösterimi ya da resepsiyon benzeri aktivitelere katılım da kabul edilir.

KAPANIŞ TÖRENİ
….Yaptığınız her aktiviteyi bize gönderdiğiniz gibi kendi sayfalarınızda ‪#‎changeclimatechange‬ ‪#‎iklimdeğişimi‬ ‪#‎scouts‬ ‪#‎izci‬ gibi hastaglar ile de paylaşmalısınız. tüm aktiviteleri tamamladıysanız 20 Martta park ziyaretimizin ardından armanızı alıcaksınız.

TEFTİŞ 1 ( kamptaki ilk günün teftişini karşılamak üzere)
….Facebook, instagram, twitter vb sosyal medyada kullanmak üzere obanızla bir profil resmi oluşturun, tema ışığında . yaratıcı ve etkileyici olmalı. 20 marta kadar kullanın . bu sürede en az 100 beğeni almaya çalışın.

TEFTİŞ 2 ( kamptaki ikinci günün teftişini karşılamak üzere)
…..dünyada en çok neti görmek istersenizi. işte onun hızlıca bir maketini / heykelini yapın. ama malzeme olarak topladığınız atıkları, geri dönüşebilecek malzemeleri kullanın. böylece o yerlerin diğer nesillerede kalabilmesi için mesajınızı vermiş olacaksınız. fotoğrafını gönderin.

AKŞAM ETKİNLİĞİ
…..bir karanlık etkinlik olmazsa olmaz. 19 Mart Dünya saati / Earth hour günü. saat 20:30-21:30 arası tüm dünya kararacak, yarınları aydınlatmak için. sizde ışıklarınızı kapatın. ve o karanlıkta yaratıcılığınızı konuşturup birşeyler yapıp fotoğrafını gönderin. söz sizde

4 ADET AKTİVİTE İSTASYONLARI

1) DOĞAL YAŞAM PARKI ZİYARETİ
………20 MART, pazar günü , saat tam 11:00 da park girişinde buluşuyor ve günümüzü orda geçiriyoruz. bir doğa yürüyüşü benzeri etkinlik olarak düşünebilir, öyle hazırlanabilirsiniz. kişi başı 10 tl ile 12 mart tarihine kadar başvurmalısınız. ücret armalar ve parka giriş içindir. yiyecek ve ulaşım size aittir. yanınızda harçlık bulunabilir.

2) Kent ve Ulaşım sergisisini, müzesini ziyaret edin. APİGAM ( Ahmet Piriştina Kent Arşiv Müzesi) de yer alan bu önemli sergide bilgilenin, güzel kareler çekin sizinde olduğunuz. En aklınızdakalan, ilginizi çeken detayı da fotoğrafla birlikte gönderin.

3) Ağaç dikin. türüne, yerine siz karar verin. ilgilenebileceğiniz yerde olsun. Ne kadar mı? karbon ayakizinizi hesaplayın. birçok site var. o testin sonucunda çıkıyor. en azından o kadar yani…

4) Sizce İzmir’de iklim değişiminin etkileri yada insanın doğaya gereksiz müdahaleleri görünebiliyor mu? belgeleyin, fotoğraflayın, yaratıcı olun ve gönderin.

Not: Unutmayın hiçbiri bireysel değil, obaca yapılacak. hem kendiniz o hastaglar ile paylaşacak, hem de bana göndereceksiniz.

🙂 kolay gelsin. umarım yapılamayan kampın yerine biraz geçer…

Reklamlar