İZDOS

Başlangıç » Uncategorized » DÜNYA İZCİ DÜŞÜNCE GÜNÜ

DÜNYA İZCİ DÜŞÜNCE GÜNÜ

Reklamlar

izci düşünce poster_A3

DÜNYA İZCİ DÜŞÜNCE GÜNÜ KUTLAMASI

Tarih : 21 Şubat 2016, Pazar
Yer : Ahmet Piriştina Kültür Merkezi / Karşıyaka , 13:00
Tema : Bağlan..kendine..arkadaşlarına, wagggs’a, dünya’ya

DETAYLAR :
1) İzciler provalar için 10:00’da liderler ile hazır olacaktır. Bu sürede hazırlanılan gösterilerin ve törenin provası, sergi alanlarının kurulumu gerçekleşecektir.
2) Etkinlik izci gönüllüleri ve velilerin de katılımına açıktır.
3) Etkinlik için son müracaat tarihi 15 Şubat 2016, pazartesidir. İzciler gelecekse velilerinin de kesin sayısını bu tarihe kadar iletmeli, sadece izciler için olan etkinlik katılım bedeli 10 TL yi teslim etmelidir. ( ulaşım kişilere ve ünitelere aittir.)

4) Ayrıca katılımcıların yanında biraz harçlık bulunmasında yarar vardır. Çünkü program süresince eski armalardan ya da bazı ürünlerden satın almak isteyebilirsiniz.
5) Yemin törenine katılacak aday izciler, yine bu tarihe kadar adaylık ve emek defteri değerlendirmelerini liderlerine yaptırmalı, törene katılabilmek için onay almalı ve izci kıyafetlerinin eksik parçalarını tamamlamalıdır. ( gömlek, pantalon ve kemer, çift renkli fular, kep)
6) Tüm izciler eksiksiz tam izci kıyafeti ile gelmelidir.
7) Yemin edecek aday izciler, tam kıyafeti ve pembe fuları ile gelmeli, yanlarında çift renkli fular ile kepi getirmelidir. Törende takılacaktır.
8) Adaylık süresi bitmemiş aday izciler ise, kulüp t-shirtü ve pembe fular ile katılmalıdır.
9) Arazi, ileri arazi, macera, keşif, toplum, küresel, yetenek, sağlık olmak üzere 8 uğraşı alanından birini yada birkaçını tamamlayan izciler yine son müracaat tarihine kadar haber verip emek defterlerinden değerlendirilmesini talep etmelidir.

……..davetiye için tıklayınız.……..

WTD2016English_662833______________________________________
hatırlamak isteyenler için “İZCİ DÜŞÜNCE GÜNÜ”

1926 yılında, Amerika’da gerçekleşen 4. Dünya Konferansı’nda, kız izcilerin birbirlerini düşündükleri ve bu uluslararası harekete olan minnettarlıklarını ve teşekkürlerini hissettikleri bir gün olması gerektiğine karar verdiler. Buna “Düşünce Günü” adı verildi ve 22 şubat seçildi. Çünkü 22 şubat hem Lord Baden Powell ( izciliğin kurucusu ) hem de Olave Baden Powell (kız izciliğin kurucusu) ‘nun ortak doğum günleridir.

6 yıl sonra 1932’de, Polonya’da 7. Dünya konferansı’nda, Belçikalı delegeler doğum gününün genellikle bir hediye gerektirdiğini işaret ettiler. Ve böylece kız izciler bu uluslararası harekete olan minnettarlıklarını bağış toplayarak ya da yaparak gösterebilirlerdi. Konferansın ardından Olave Baden Powell tüm kız izcilere ve liderlere bu fikri anlatan bir mektup yazdı.

Çok sonraları, 1999, İrlanda, Dublin’de gerçekleşen 30. Dünya Konferansı’nda delegeler adı “Dünya Düşünce Günü” olarak değiştirerek bu günü daha büyük uluslararası boyuta taşıdılar ve tüm izcilerce kutlanacak gün haline dönüştürdüler. Bağış mekanizması hala 1932’den beri devam etmekte olup önemini bu hareket için korumaktadır.

Reklamlar