İZDOS

Başlangıç » Uncategorized » Bilinmeyen İzci Asker Anıtı

Bilinmeyen İzci Asker Anıtı

Reklamlar

11755220_675469222554905_1093107481070305572_n

“BİLİNMEYEN İZCİ ASKER ANITI”

Bu anıtın hikayesi şöyle :
“Güney pasifik okyanusundaki bir adada, 2. Dünya Savaşı sırasında yaşanan şiddetli bir çatışma içerisindeki gerçek bir hikayenin anısına anıttır. Bir Amerikan askeri ciddi yaralıdır, düştüğü yerde yatmaktadır. Silah sesi durur, çevre sakinleşir.
O kendisine yaklaşan birinin ayak sesini duyar. Gözlerini açtığında, süngülü bir silahı olan bir Japon asker yanında duruyordu. Japon asker tarafından öldürüleceğini düşündü, ve bayıldı. Bir süre sonra uyandı. Yanında kumun üstünde bir parça kağıt buldu, cebine koydu. Çünkü sedyede cephe sağlık merkezine taşınıyordu. Ameliyat masasına konduğunda, cebindeki kağıdı hatırladı ve onu doktora verdi.
Bu Japon askerden bir mesajdı, şöyle diyordu “tam öldürmek üzereydim ki, sen üç parmağın ile izci selamı verdin. Ben bir izciyim. İzci kardeştir. Bu sebeple savaşma gücünü kaybeden birini öldüremem. Yaranı gözlemledim. İyi şanslar.”
Savaştan sonra Amerikan asker ve babası, Amerika izcilik merkezini ziyaret edip hikayeyi anlattılar. Bir anıtın yapılması için izcilik teşkilatına bağışta bulundular.
Amerikan askerinin adı bilinmemektedir. Japon asker ise ölmüştür. Bu anıtta bilinmeyen izci asker içindir. Bu izcilik ruhunun çok önemli örneklerinden biridir.”

Reklamlar