İZDOS

Başlangıç » Uncategorized » “FİLİPİNLERE DESTEK ARMASI” PROJESİ

“FİLİPİNLERE DESTEK ARMASI” PROJESİ

Reklamlar

Filipin_arma_2

Bu arma ile kalbimizin onlarla olduğunu gösterebilriiz belki. Ne dersiniz?

_____________________________________o_________________________________

“9 kasım 2013 tarihinde tarihin en kuvvetli doğal felaketlerinden biri Filipinlerde yaşanmıştır.Haiyan Tayfunu tarihin ölçülen en kuvvetli tayfunlarından biridir ve bir çok insanın hayatını kaybetmesine, Filipinlerin merkezindeki şehirlerin kasabaların, köylerin harap olmasına sebep olmuştur. On binlerce insan ölmüştür ve milyonlar evsiz kalmışlardır. Birçok izci ve aileside aynı şekilde etkilenmiştir.

1,5 milyon izci ile Filipin erkek izci teşkilatı Dünya izcilik ailesinin en büyük üyelerinden biridir.Ülkenin her yerinden gelen izciler çeşitli kuruluşlarla el ele verip müdahale ve yardım sağlamak için anında çalışmaya başlamışlardır.Scott Teare, Dünya İzci Genel sekreterinin Sayın Jeumar Binoy’a olan mesajında (Filipinler Başkan yardımcısı ve Erkek İzci Teşkilatı Başkanı) şunları söyledi : “İzcilerimiz her zaman cesaret ve kararlılıkla cevap verirler – izci yemininin temelini koruyarak ; Tanrıya karşı görevler, vatana karşı görevler, diğerlerine karşı görevler, kendisine karşı görevler.” 40 milyon izci kardeşlerinin güvencesini dayanışma için vermiştir.Dünyanın dört bir yanından izciler, Filipinlerdeki izcilere şok ve kederlerini dile getiren mesajlar göndermişlerdir.

Filipin izcilerinin bir yardım kanalı oluşturması talebi gelmiştir yardım ve rehabilitasyon çalışmaları için.İşte fırsat. Şimdi bağışlarınızı yapın ve Filipin izcilerine “vatanlarına karşı ve diğerlerine karşı vazifelerini ” yapmaları konusunda destek olun.

Sizin yardımlarınızın nasıl yardımcı olduğu bu sayfada resim ve raporlarla yayınlanacaktır.” ( Sitedeki haberin çevirisidir – Mehmet Ali YALÇIN )

Reklamlar