İZDOS

Başlangıç » Uncategorized » Üniforma ve Armalar Konusunda Uyarılar

Üniforma ve Armalar Konusunda Uyarılar

Reklamlar

IMG_2535

1) Kulüp bünyesindeki tüm izciler ve liderler gri gömlek, lacivert pantolon, izci kemeri, mor-turkuaz düzgün sarılmış izci fuları ve fular bağı, izci şapkası takarlar.
2) Kamp ve etkinliklerde alınan sadece üçgen üniforma hatıra armaları, sağ cebin üzerindeki boş alana düzgünce aşağıdaki şekilde dikilir ve devam edilir. Tam ve büyük üçgene ulaşan izciler ” GÜMÜŞ AKTİVİTE ÖDÜLÜNE” sahip olacaktır.
3) eylül öncesinde edinilen tüm armalar ve son kamplarda aldığınız 2. büyük hatıra armaları koleksiyonunuzda yer alır. Dikilmez, var olanlar sökülür.
4) teşkilat arması sol cebinizde, Kulüp izdos arması sağ cebinizde, Türkiye İzcileri yazısı Sol cebin üst bitişiğinde, izmir yazısı sol kol dikişinin 2 cm altında, dünya arması sağ kol dikişinin 2 cm altında, uzmanlık armaları sağ kolda düzgünce dikilir.
5) Aday izciler kulüp t-shirtü ve pembe fularlarını, lacivert yada kot pantolon ile giyerler. Arma dikimine yemin törenine katılıp, üniforma giydikten sonra başlarlar. Şu anda kazandıklarını koleksiyonlarında biriktirebilirler.
6) Üniforma temiz, düzenli ve bir izciye yakışır şekilde taşınır. Mümkün olduğunca daima gururla giyilir, hiçbir izcilik faaliyetinde sivil bulunulmaz.
7) Tüm izciler kendilerini, obabaşları obalarını, liderler ünitelerini bu gözle tekrar gözden geçirmelidir.

Reklamlar